Covid-19 رویاهای ما را آلوده می کند ، مطالعه می گوید – و محققان ادعا می کنند که به “نوعی SHARED MINDSCAPE” اشاره دارد – RT World News

بسیاری از ما آن را یک کابوس زنده می دانیم و اکنون ، تحقیقات جدید اثبات می کند که همه گیری Covid-19 نیز به رویاهای ما حمله می کند. علاوه بر این ، نتیجه می گیرد که موضوعات مشابه رویاهای آزمودنی های آن به یک ذهنیت “مشترک” اشاره دارد.

محققان در فنلاند با استفاده از هوش مصنوعی (AI) رویاهای اخیر چند صد نفر را تجزیه و تحلیل کردند که جزئیات آن در یک پایگاه داده ثبت شده است. آنها دریافتند که Covid-19 بیش از نیمی از رویاهایی را که شرکت کنندگان توصیف کردند “بد” است ، “آلوده” کرده است. مقاله حاصل با عنوان “رویاهای همه گیر: تجزیه و تحلیل شبکه محتوای رویا در حین انسداد COVID-19” ، در مجله آنلاین دسترسی آزاد Frontiers in Psychology منتشر شد.

محققان برای انجام مطالعه خود ، اطلاعات مربوط به استرس و استرس را از استخر حدود 4000 شرکت کننده در هفته ششم قفل در فنلاند جمع کردند ، 800 نفر از آنها اطلاعات دقیق و توصیف رویاهای خود را نیز ارائه دادند.

“این نتایج به ما امکان می دهد حدس بزنیم كه خواب دیدن در شرایط شدید ، تصاویر بصری اشتراكی و ردپای حافظه را نشان می دهد ، و از این طریق ، رویاها می توانند نوعی از ذهنیت اشتراك یافته را در بین افراد نشان دهند.”دکتر آنو-کاترینا پسونن ، سرپرست گروه تحقیقات خواب و ذهن در دانشگاه هلسینکی ، گفت:
همچنین در rt.com
رویاها از چه چیزهایی ساخته شده اند: دانشمندان هدف واقعی این که چرا ما و سایر حیوانات نیاز به خواب داریم را کشف می کننداین تیم محتوای رویاهای شرکت کنندگان را رونویسی کرده و سپس متن را به الگوریتمی هوش مصنوعی تغذیه کردند که رویاها را برای محتوا و انجمن های کلمات مشترک تجزیه می کند. که به اصطلاح تولید می شود “خوشه های رویایی” از جانب “ذرات ریزتر رویا” – طرح های فرعی درون رویاها و نه روایت های پیچیده و پیچیده.

حداقل 33 مورد از این خوشه های رویایی با مضامین مشترک پدیدار شد که 20 مورد از آنها به عنوان رویاهای بد طبقه بندی شدند. حدود 55 درصد از خواب های بد محتوای خاص همه گیر داشتند.

اخبار مرتبط  باستان شناسان در یکی از بزرگترین یافته های پس از مقبره کینگ توت ، "شهر طلایی لوکسور" 3000 ساله در مصر را کشف کردند - عکس های جهانی - RT World News

همانطور که می توان انتظار داشت ، دیستوپیا و آخرالزمانی ، و همچنین خرابی در تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) ، مهار ویروس و فاصله اجتماعی ، موضوعات اصلی تکراری بودند.

بیش از 50 درصد از پاسخ دهندگان گزارش کردند که بیشتر در هنگام قفل خوابیده اند ، در حالی که 25 درصد کابوس های مکرر و 10 درصد گفته اند که در خواب مشکل دارند.

در همین حال ، در دانشگاه تورنتو میسیساگا ، محققان در حال انجام یک مطالعه دقیقاً مشابه درباره تأثیر همه گیر بر خواب بودند ، که نتایج کاملاً مشابهی داشتند.
همچنین در rt.com
طبق مطالعه جدید و گسترده ، رویاهای شما ادامه واقعیت شما هستندتیمی که تحت نظر دکتر انسان ، دکتر دیوید سامسون ، تحصیل می کند و معتقد است که بشریت به عنوان رویایی و کابوسی به عنوان ابزاری برای آموزش تهدیدات واقعی تبدیل شده است ، داده های خواب و خواب 84 دانش آموز را که از 22 کشور جهان هستند ، جمع آوری کرد.

در صورت امکان ، شرکت کنندگان شرح مفصلی از رویاهای خود را در اوایل مرحله قفل همه گیری ارائه دادند ، سپس آنها را در پنج موضوع مربوط به شخصیت ها ، تعاملات اجتماعی ، تنظیمات ، احساسات و بدبختی ها طبقه بندی کردند.

همانطور که انتظار می رفت ، اضطراب ، ترس و گیجی بیشترین احساسات گزارش شده بودند. پاسخ دهندگان همچنین ادعا کردند که رویاهای آنها بیش از قبل زنده بوده و کابوس ها بیشتر از خواب های خوب دیده می شوند.

در مطالعه UT Mississauga ، حدود 33 درصد از پاسخ دهندگان ، رویاهای خاص همه گیر را گزارش کرده اند ، از جمله در مورد PPE و شکست های فاصله اجتماعی ، در میان سایر موارد منفی مربوط به ویروس کرونا.

“به نظر می رسد که رویاها مربوط به عوامل استرس زای بیرونی هستند و ممکن است به نوعی عملکردی داشته باشند. تجزیه و تحلیل بیشتر ممکن است این ایده شبیه سازی تهدید را پشتیبانی کند “ لیلا مک کینون ، نویسنده مطالعه و دانشجوی تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی می گوید.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *