Duterte فیلیپین پروژه های زیرساختی با شرکت های چینی تحریم شده توسط ایالات متحده را متوقف نخواهد کرد – RT World News

سخنگوی رئیس جمهور رودریگو دوترته ، با اصرار بر اینکه مانیل در برابر قدرت خارجی تعظیم نخواهد کرد ، فیلیپین مورد علاقه لیست سیاه ایالات متحده در شرکت های چینی قرار نخواهد گرفت و به تجارت با شرکت های تحریم شده ادامه خواهد داد.

هوتروک ، سخنگوی روز سه شنبه ، به خبرنگاران گفت ، دوترته پروژه های در حال انجام با مشاغل چینی را با وجود لیست سیاه آمریکا متوقف نمی کند ، استدلال می کند زیرساخت ها یک اولویت ملی است و فیلیپین منافع خود را به منافع واشنگتن وابسته نخواهد کرد.

“رئیس جمهور شب گذشته اعلام کرد که آمریکایی ها می توانند شرکت های چینی را در سرزمین های خود در آمریکا و شاید در پایگاه های نظامی تحت صلاحیت خود در لیست سیاه قرار دهند.” روك گفت. “اما آنچه رئیس جمهور گفت واضح بود: او از رهنمودهای آمریکایی ها پیروی نخواهد کرد زیرا ما یک ملت آزاد و مستقل هستیم و به آن سرمایه گذاری های چین احتیاج داریم.”

ما یک کشور وابسته به قدرتهای خارجی نیستیم و منافع ملی خود را دنبال خواهیم کرد.
همچنین در rt.com
پکن می گوید پس از آنکه واشنگتن ادعاهای ارضی چین را رسماً رد کرد ، ایالات متحده به دنبال ‘برهم زدن صلح’ در دریای چین جنوبی استهفته گذشته ، دولت دونالد ترامپ 24 شرکت دولتی چین را که متهم به کمک به آنها بودند ، مجازات کرد “نظامی” پاسگاههای موجود در آبهای مورد اختلاف در دریای چین جنوبی. تعدادی از جزایر کوچک جزیره ای و جزایر زنجیره ای مانند Spratly و جزایر Paracel با ادعاهای مختلفی از جمله چین ، ویتنام ، مالزی و حتی فیلیپین مورد رقابت قرار می گیرند.

علی رغم اختلافات ارضی ، دوترته مشتاق است که یک پروژه جاه طلبانه زیربنایی 180 میلیارد دلاری را در سال 2017 آغاز کند – دوبله “ساخت ، ساخت ، ساخت” – یک تلاش 6 ساله که در ماههای اخیر با تأخیر و موانع بودجه روبرو شده است و مجبور به تجدید نظر در طرح می شود. شرکت های چینی به شدت درگیر پروژه هستند ، از جمله تعمیرات اساسی در فرودگاه بین المللی سانگلی.

اخبار مرتبط  جیره بندی فروش الکل بر اساس SURNAMES به زودی می تواند چیزی در آفریقای جنوبی باشد زیرا قانون "خشک" خود را کاهش می دهد - RT World News

“بنابراین [the Sangley project] و سایر پروژه ها ، صرف نظر از اینکه یک پیمانکار چینی درگیر آن باشد ، ادامه خواهند داشت زیرا منافع ملی این است که اطمینان حاصل شود پروژه های شاخص تحت ساخت ، ساخت ، ساخت به پایان می رسند. “ روك گفت.
همچنین در rt.com
بازی مرغ آمریکا و چین در دریای جنوب چین هیچ کاری برای حل اختلاف نمی کند – این یک تشدید بی فکر و خطرناک استواشنگتن طی سال گذشته به طور پیوسته حمله لفاظی و سیاست علیه پکن را افزایش داده است ، تحریم تعدادی از شرکت های چینی ، بستن یک کنسولگری در هوستون ، تگزاس و انجام یک مانور نظامی مداوم در دریاهای جنوب و شرق چین. هفته گذشته ، پس از پرواز یک هواپیمای جاسوسی آمریکایی به یک منطقه ممنوع در هنگام تمرین دریایی آتش سوزی در دریای بوهی ، حدود 50 مایلی سواحل چین ، پکن شکایت رسمی کرد ، که مقامات چینی هشدار دادند ممکن است منجر به یک حادثه فاجعه بار شود. در حالیکه ایالات متحده به اقدامات خود ادامه می دهد ، در طول سال نیز اجرا شده است “نمایش نیرو” ماموریت هایی در اطراف اقیانوس آرام ، که ادعا می شود برای ارسال پیام به پکن و محافظت از آنها است “آزادی ناوبری” در منطقه

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *