Erdogan’s Erdogan FUMES over Israel & ‘همكاران’ در مجمع عمومی سازمان ملل – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، دولت اسرائیل و متحدانش را متهم کرد که ظاهراً در هنگام رسیدگی به بحران انسانی جاری در فلسطین اوضاع را بدتر کرده اند.

اردوغان روز سه شنبه قبل از مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، اسرائیل را فراخواند “اشتغال” فلسطین “زخم خونین انسانیت”. وی به طور خاص دولت اسرائیل را به خاطر “سیاست های ستم ، خشونت و ارعاب” علیه فلسطینی ها.

رئیس جمهور همچنین به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل توسط برخی از اعضای جامعه بین المللی ، به ویژه ایالات متحده ، مورد تمسخر قرار گرفت. او آن را اختلال در “شهر سه دین بزرگ” به معنای مسیحیت ، اسلام و یهودیت است.

“اسرائیل تلاش خود را برای دستیابی به مسیر داخلی با کمک همکارانش سرعت بخشید” اردوغان گفت ، با اشاره به زیر سلطه مستمر حاکمیت فلسطین.

اخبار مرتبط  10 کشور اتحادیه اروپا پس از آتش سوزی اردوگاه موریا توافق کردند 400 خردسال را از یونان بگیرند - RT World News
همچنین در rt.com
“سازمان ملل متحد با بحران اعتماد روبرو است” – نخست وزیر هند مودی در حالی که 75 سالگرد بدن جهانی است اصلاحات را انجام می دهد“این درگیری تنها با ایجاد یک کشور مستقل ، حاکم و مجاور فلسطین قابل حل است” اردوغان تأکید کرد.

رهبر ترکیه گفت او معتقد است كه مرزهای چنین ملتی باید براساس مرزهایی كه در سال 1967 مورد حمایت قرار گرفت ، زمانی كه فلسطین سرزمین بسیار بزرگتری نسبت به هم اكنون داشت ، ترسیم شود.

راه حل های دیگر “بیهوده ، یک طرفه و ناعادلانه” ، اردوغان نتیجه گیری کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *