ESA قرارداد 129 میلیون یورویی را به سازنده ماهواره ای آلمانی برای سیستم ANTI-ASTEROID ‘Hera’ اعطا کرد – RT World News

آژانس فضایی اروپا قراردادی به ارزش 129.4 میلیون یورو (153.3 میلیون دلار) به سازنده ماهواره ای آلمان OHB اعطا کرده است تا توسعه ماموریت دفاع سیاره پیشگام هرا را رهبری کند.

هرا ، به نام الهه یونانی ازدواج و خانواده amd ، افزودنی اروپا به سیستم های دفاع بین المللی سیارک است. این قرارداد شامل طراحی ، ادغام و آزمایش Hera است – و OHB هدایت تیمی از 17 کشور عضو ESA را بر عهده خواهد گرفت که همگی هدف آنها راه اندازی اکتبر 2024 است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، هرا با استفاده از سیستم های ناوبری خودمختار که با ماشین های بدون راننده در زمین بی شباهت نیست ، به دور بقایای سیستم به اصطلاح سیارک دو یا دوتایی Didymos و Dimorphos می چرخد. این سیستم حدود 15 درصد از کل سیارک های شناخته شده را تشکیل می دهد.
همچنین در rt.com
سه سیارک عظیم به سمت زمین حرکت کردند ، پس از اینکه ستاره شناس آماتور سنگ عظیم فضا را از دفاع سیاره ای ما کشف کردDimorphos ، کوچکتر از دو سیارک ، با ابعادی تقریباً مشابه هرم بزرگ در Giza ، هدف مأموریت آزمایش تغییر مسیر دو سیارک ناسا یا DART خواهد بود که قرار است در ژوئیه 2021 آغاز شود.

هدف DART این است که در سپتامبر 2022 به Dimorphos حمله کند تا تلاش کند آن را به عنوان آزمایش دفاعی سیاره ما منحرف کند.

اخبار مرتبط  طوفان "فاجعه بار" رده 5 یوتا تنها 2 هفته پس از ویرانی منطقه توسط طوفان گرمسیری (VIDEOS) به نیکاراگوئه برخورد کرد - RT World News

اگر همه چیز خوب پیش رود ، انتظار می رود DART سرعت مدورفوس را در حدود 0/5 میلی ثانیه در ثانیه تغییر داده و مدار خود را در حدود 200 ثانیه طولانی کند ، اما تا رسیدن هرا نمی توانیم موفقیت یا شکست مأموریت را تأیید کنیم. در صحنه اواخر سال 2026 برای انجام یک مطالعه شش ماهه
همچنین در rt.com
هشدار ناسا در مورد 4 سیارک ورودی به عنوان ESA VIDEO به اشتراک می گذارد که نشان می دهد شناسایی آنها چقدر سخت استHera دو CubeSats (ماهواره های مینیاتوری که برای مدارهای کم زمین استفاده می شوند) را روی خود حمل می کند ، که آنچه را که از سیارک باقی مانده است بررسی می کند ، در حالی که کشتی اصلی به عنوان یک رله برای ارتباطات با زمین عمل می کند. این مأموریت دومین برنامه دفاع سیاره ای ESA است. ماموریت ضربه سیارک در سال 2016 پس از عدم تأمین بودجه کافی لغو شد.

زمان مهم است ، زیرا هر هفته ، گزارش های جدیدی از سیارک ها که به سمت حیاط خلوت زمین حرکت می کنند ، با توسعه کمی از دفاع فعال در افق ، جدا از مأموریت های DART و Hera ، خبرها را تیتر می کنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *