Greenpeace برنامه های ژاپن برای رهاسازی آب راکتور فوکوشیما به دریا را محکوم کرد و ادعا کرد که می تواند به DNA انسان آسیب برساند – RT World News

گرین پیس هشدار داده است که آب رادیواکتیو نیروگاه هسته ای فلکوشیما ژاپن حاوی ماده ای است که در صورت تخلیه در اقیانوس ، همانطور که گفته می شود به DNA انسان آسیب می رساند.

گزارش گرینپیس ادعا می کند ، آب آلوده نیروگاه هسته ای فوکوشیما که اکنون از بین رفته است ، حاوی ماده رادیواکتیو مضر برای DNA انسان است. این مقاله صبح جمعه منتشر شد و به گزارش هایی مبنی بر تخلیه 1.23 میلیون تن آب از طریق ژاپن به اقیانوس آرام پرداخت.

نشریه ای تحت عنوان “Stemming the Tide 2020: واقعیت بحران آب رادیواکتیو فوکوشیما” ادعا می کند که آب تصفیه شده هنوز حاوی “سطح خطرناک کربن 14” یک ماده رادیواکتیو است که “احتمال آسیب رساندن به DNA انسان”.

از زمان زلزله ، سونامی و فاجعه هسته ای ناشی از آن در سال 2011 ، توکیو الکتریک پاور (تپکو) برای مدیریت تجمع مایع آلوده در محل فاجعه تلاش کرده است.
همچنین در rt.com
انتظار می رود ژاپن بیش از 1 میلیون تن آب رادیواکتیو فوکوشیما را به اقیانوس آرام بریزد ، ماهیگیران از “تأثیر فاجعه بار” ترس دارندمخازن ذخیره سازی برای نگهداری آب آلوده ساخته شده بود که برای خنک سازی هسته های راکتور هسته ای استفاده می شد. با این وجود ، با پاک شدن پایه های راکتورها ، امکان نفوذ مقادیر زیادی آب به زمین و آلودگی آبهای زیرزمینی ، کار پاکسازی دشوارتر شد. این امر باعث شد تا مسئولان آب بیشتری برای درمان داشته باشند.

اخبار مرتبط  گواتمالا متعهد می شود که کاروان مهاجران غیرقانونی را که به آمریکا می روند بازداشت و بازگرداند - RT World News

گرینپیس همچنین دولت را به گسترش اشتباهات در مورد پیامدهای فاجعه متهم کرد. این گزارش ادعا می کند که دولت ژاپن به اشتباه آب را “تصفیه شده” توصیف کرده و این تصور را ایجاد کرده است که تریتیوم رادیواکتیو تنها رادیونوکلئید موجود در آب است.

گفته می شود فضای ذخیره سازی مایع تا سال 2022 به پایان می رسد و مقامات را مجبور به تصمیم گیری در مورد دفع آن می کند.

نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا روز چهارشنبه گفت که تصمیم گیری باید سریع انجام شود. “ما نمی توانیم موضوع را برای همیشه به تعویق بیندازیم. ما دوست داریم هرچه سریعتر با مسئولیت تصمیم گیری کنیم.” او اضافه کرد.

در حالی که دولت ژاپن هنوز توضیحی رسمی نداده است ، هفته گذشته گزارش شد كه مقامات از تخلیه آب كثیف به دریا در طی سالهای طولانی طرفداری می كنند.

در 11 مارس 2011 ، سواحل شمال شرقی ژاپن با زمین لرزه ای به بزرگی 9.0 ریشتر و سونامی 15 متری مواجه شد. نیروگاه هسته ای فوکوشیما تا حد زیادی از زلزله جان سالم به در برد اما در اثر سونامی آسیب زیادی دید. سقوط بعدی بدترین فاجعه هسته ای از زمان چرنوبیل در سال 1986 بود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *