IBM از دولت آمریكا می خواهد تا كنترل های جدیدی را در سیستم های تشخیص چهره برای “رژیم های سرکوبگر” اتخاذ کند – RT World News

IBM Corp روز جمعه گفت ، وزارت بازرگانی ایالات متحده باید کنترل صادرات جدیدی را برای محدود کردن دسترسی رژیم های سرکوبگر به سیستم های تشخیص چهره اتخاذ کند ، ادعا می کند از چنین سیستم هایی می توان برای نقض حقوق بشر استفاده کرد.

این شرکت می خواهد ایالات متحده محدودیت های صادراتی جدیدی را در این کشور وضع کند “نوع سیستم تشخیص چهره به احتمال زیاد در سیستمهای نظارت انبوه ، پروفایل نژادی یا سایر موارد نقض حقوق بشر مورد استفاده قرار می گیرد.”

وزارت بازرگانی ، از ماه ژوئیه ، به دنبال نظرات عمومی در مورد اتخاذ الزامات جدید مجوز صادرات برای نرم افزار تشخیص چهره و سایر سیستم های بیومتریک مورد استفاده در نظارت است.

کریستوفر پادیلا ، معاون رئیس دولت IBM ، دولت باید بر روی سیستم هایی تمرکز کند که می توانند برای جلب مخالفان از بین جمعیت یا نظارت گسترده به کار گرفته شوند ، نه سیستم های “شناسایی چهره” که به کاربر اجازه می دهد قفل آیفون را باز کند یا سوار هواپیما شود. و امور نظارتی ، به رویترز گفت.

طبق گفته این شرکت ، ایالات متحده باید صادرات دوربین های با وضوح بالا که برای جمع آوری داده ها استفاده می شود و الگوریتم های نرم افزاری که برای تجزیه و تحلیل و تطبیق داده ها با پایگاه داده تصاویر استفاده می شود را کنترل کند. همچنین استدلال کرد واشنگتن باید “توانایی برخی از دولتهای خارجی را محدود کنید” برای به دست آوردن اجزای محاسباتی در مقیاس بزرگ مورد نیاز برای پیاده سازی یک سیستم شناسایی چهره یکپارچه.
همچنین در rt.com
IBM می خواهد فناوری تشخیص چهره را از پلیس دور کند و کلاً پیشرفت را متوقف کندهیچ دولت خاصی در بیانیه این شرکت مشخص نشده است ، اما در اطلاعیه وزارت بازرگانی در ماه ژوئیه گفته شده است که چین “فناوری شناسایی چهره را در منطقه سین کیانگ مستقر کرده است. نقل کرد “سرکوب ، بازداشت خودسرانه گسترده و نظارت بر فن آوری بالا علیه اویغورها ، قزاق ها و دیگر اعضای گروه های اقلیت مسلمان.”

ده ها شرکت و نهاد چینی در حال حاضر به لیست سیاه اقتصادی این وزارتخانه اضافه شده اند ، پس از آنکه مقامات آمریکایی آنها را به داشتن نقض حقوق بشر در مورد رفتار چین با اویغورها متهم کردند. این لیست شامل شرکت نظارت تصویری Hikvision و رهبران فناوری تشخیص چهره SenseTime Group Ltd و Megvii Technology است. دولت چین بارها بدرفتاری با جمعیت سین کیانگ را انکار کرده است.

اخبار مرتبط  به نظر می رسد "فاصله اجتماعی" برای تفسیر آشکار است ، زیرا اروپا به طرز حیرت انگیزی از قفل شدن باز می شود (VIDEOS) - RT World News

IBM خود ارائه نرم افزار تشخیص چهره را متوقف می کند و با هرگونه استفاده از چنین فناوری مخالف است “به منظور نظارت گسترده و مشخصات نژادی” و ابراز نگرانی در مورد ارائه چنین فناوری به نیروی انتظامی ایالات متحده.

چندین ایالت ایالات متحده به FBI اجازه می دهند بدون موافقت کسانی که از آنها عکس گرفته شده است ، در جستجوی پایگاه داده های گواهینامه رانندگی از نرم افزار تشخیص چهره استفاده کند ، در حالی که افسران گمرک و مرزبانی از این فناوری برای غربالگری مسافران در فرودگاه ها استفاده می کنند.

این شرکت همچنین خواستار قوانین جدید فدرال در ایالات متحده است تا پلیس را بیشتر مسئول رفتارهای ناشایست خود قرار دهد. آرویند کریشنا ، مدیرعامل IBM در ماه ژوئن به نامه ای به کنگره گفت: وی افزود: “ما معتقدیم كه اکنون زمان آن فرا رسیده كه گفتگوی ملی در مورد اینكه آیا آژانس های اجرای قانون داخلی باید از فناوری تشخیص چهره استفاده كنند ، آغاز كنیم.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *