IDF حملات بمباران غزه را به عنوان تلافی موشک ، پرتاب توپ های آتش سوز انجام می دهد. محدودیت های جدید اعمال شده – RT World News

ارتش اسرائیل در واکنش به حملات موشکی از قلمرو فلسطین ، حملات هوایی را به “اهداف ترور” در غزه انجام داده است. این هفته تشدید خشونت بین اسرائیل و حماس بود.

نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) از حمله به اهداف در غزه یک شبه خبر دادند و گفتند که آنها متعلق به جنبش شبه نظامی حماس بودند. این اعتصابات برای مجازات گروه فلسطینی – که اسرائیل از آن به عنوان یک سازمان تروریستی در نظر گرفته می شود – برای پرتاب موشک ها و بالن های آتش نشانی و بادبادک در خاک اسرائیل انجام شد.

در اوایل روز شنبه ، دو موشک شلیک شده از غزه توسط سیستم گنبد آهنین اسرائیل رهگیری شدند. طبق گزارش ها ، یک موشک دیگر در یک حیاط در جنوب اسرائیل کوبیده شده است و باعث خسارت به یک خانه شده است. رسانه های محلی می گویند ، یک مرد 58 ساله در اثر این شیشه خرد شده زخمی شد.

این موشکها پس از تلافی ارتش اسرائیل برای پرتاب بالن های آتش زا از خاک غزه و همچنین درگیری در نزدیکی دیوار مرزی روز شنبه شلیک شدند. ارتش اسرائیل گفت معترضین فلسطینی “لاستیک ها را سوزاند ، وسایل انفجاری و نارنجک ها را به سمت حصار امنیتی شلیک کرد و اقدام به نزدیکی آن کرد.” مقامات بهداشت و درمان فلسطین گفتند که در میان درگیری ها دو معترض زخمی شدند.

اخبار مرتبط  چه کسی بعدی است؟ بولسونارو گفت: برکناری بدن از سلامت سازمان ملل گزینه ای است مگر اینکه "حزب" و "سیاسی" را متوقف کند - RT World News

سرویس ملی آتش نشانی و نجات گفت: این بالن ها روز شنبه حداقل 19 آتش سوزی در جنوب اسرائیل ایجاد کردند. حملات مشابه در طول هفته باعث بروز حدود 100 آتش سوزی شد که بیشتر آنها جزئی بوده و خسارت قابل توجهی نداشته است.
همچنین در rt.com
هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای بدون سرنشین: اسرائیل برای چهارمین شب مستقیم حمله به نوار غزه را انجام می دهد (VIDEO)خشونت روز یکشنبه پنجمین روز متوالی تلافی و تلافی جویانه بین دو طرف است که یکدیگر را مقصر می دانند. علاوه بر اقدام نظامی ، اسرائیل محدودیت هایی را برای فلسطینی های مقیم غزه اعمال کرد و گذرگاه مرزی کالاهای کریم شالوم و منطقه ماهیگیری غزه را خاموش کرد.

در پی تشدید این هفته ، اسرائیل همچنین اعلام کرد که کمکهای مالی را که دولت قطر مرتباً به غزه تأمین می کند ، مسدود کرده است. روزنامه هاآرتص با استناد به منابع دولتی ، گزارش پرداخت ماهانه 30 میلیون دلار را تا زمانی که حملات متوقف شود منجمد کرد.

فلسطینی ها در غزه از سال 2007 تحت محاصره اسرائیل زندگی می کردند ، هنگامی که حماس پس از پیروزی درگیری با گروه رقیب فلسطینی فتح ، منطقه را به دست گرفت. طبق گفته های گروه های مدافع حقوق بشر ، تخمین زده می شود که 2 میلیون نفر برای تهیه کالاهای اساسی با یک مبارزه مداوم روبرو هستند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *