Iran Khamenei می گوید کارتون های “توهین” به پیامبر محمد (ص) باید در فرانسه جرم باشد مانند “شک به هولوکاست” – RT World News

رهبر عالی ایران ، علی خامنه ای ، سخنان اخیر امانوئل مکرون در مورد اسلام را مورد انتقاد قرار داده و آنها را “احمقانه” خوانده و از او می پرسد که چرا توهین به پیامبر محمد صحیح است اما شک به هولوکاست غیرقانونی است.

خامنه ای آخرین رهبر مسلمان بود که در جنگ لفظی که در پی کشته شدن معلم فرانسوی ساموئل پاتی در پاریس در 16 اکتبر رخ داد ، خشم خود را از برداشت غربی ها از اسلام اعلام کرد.

حمله رهبر ایران به ماکرون در حالی رخ داد که تنش مجدد بین فرانسه و دیگر کشورهای عربی ایجاد شده است ، مجله طنز آمیز فرانسوی “چارلی ابدو” در صفحه نخست چاپ چهارشنبه خود ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به تمسخر گرفت. اردوغان برای تبلیغ کاریکاتورهای پیامبر محمد (ص) از دهانه خروجی استفاده کرده بود.

مسلمانان متدین ، ​​تصاویر این پیامبر را کفر می دانند. ماکرون از انتشار کارتون های حضرت محمد (ص) به عنوان آزادی بیان دفاع کرده است.

در بیانیه ای خطاب به “جوانان فرانسوی” روز چهارشنبه ، خامنه ای گفت: “از رئیس جمهور خود بپرسید که چرا از توهین به رسول خدا به نام آزادی بیان حمایت می کند.”

وی همچنین سوالی در مورد یک استاندارد دوگانه در فرانسه نسبت به مذاهب مختلف مطرح کرد و پرسید: “چرا ایجاد تردید در مورد هولوکاست جرم است؟” وقتی توهین به حضرت محمد غیرقانونی نیست.

اخبار مرتبط  سیارکی که ممکن است یک روز قبل از انتخابات ایالات متحده به زمین برخورد کند "آنقدر بزرگ نیست که بتواند آسیب برساند" ، نیل دگراس تیسون به زمینیان اطمینان می دهد - RT World News

از زمان سربریدن معلم 47 ساله تاریخ فرانسه ، ساموئل پاتی ، در حومه پاریس در 16 اکتبر در حمله تروریستی اسلام گرایان ، اختلافات بین فرانسه و جهان اسلام افزایش یافته است.
همچنین در rt.com
“مثل اینکه آنها می خواهند جنگهای صلیبی را دوباره راه بیندازند”: اردوغان کشورهای غربی را به خاطر کاشتن بذر فتنه و نفرت به شدت انتقاد می کندپتی در طول كلاسی درباره آزادی بیان كارتون های شارلی ابدو از حضرت محمد (ص) را به دانشجویان نشان داده بود.

ادای احترام به معلم پس از قتل وحشیانه او ، ماکرون گفت که او “کشته شد زیرا اسلامگرایان آینده ما را می خواهند” اضافه كرد كه فرانسه خواهد كرد “کاریکاتورهای خود را رها نکنیم.”
همچنین در rt.com
مالزی سفیر فرانسه را به دلیل لفاظی های ضد مسلمان و اقدامات تحریک آمیز احضار می کندروز چهارشنبه ، مالزی آخرین کشور در رشته ملت های مسلمان بود که تلاش های خود را برای محکوم کردن “دین اسلام را بدنام کنید.” رهبران ترکیه ، پاکستان ، مراکش ، ایران ، مصر ، کویت ، اردن و قطر از جمله کسانی هستند که از ماکرون انتقاد کرده و اقداماتی از جمله تحریم کالاهای فرانسه را آغاز کرده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *