Macron فرانسه می خواهد در میان تنش های اتحادیه اروپا و ترکیه از تشدید جلوگیری کند ، به دنبال روش مشترک آنکارا در اروپا است – RT World News

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه گفت ، کشورهای اتحادیه اروپا باید موضع یکپارچه تری داشته باشند و از تشدید تنش ها با ترکیه جلوگیری کنند.

ماكرون در كورسيكا گفت كه اين “وظيفه تركيه است كه اهداف خود را روشن كند”. آنها شامل روابط متشنج اتحادیه اروپا با ترکیه خواهند بود.

ماکرون بارها خواستار تحریم های بیشتر اتحادیه اروپا علیه ترکیه شده است. دو متحد ناتو در ماه ژوئن پس از تلاش یک ناو جنگی فرانسوی برای بازرسی از یک کشتی ترکیه ای به عنوان بخشی از تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد برای لیبی ، تقریباً مورد حمله قرار گرفتند.
همچنین در rt.com
“هیچ قدرت و تهدید استعماری” نمی تواند مانع عملیات ترکیه در E. مدیترانه شود – اردوغانماه گذشته ، پس از ارسال آنكارا كشتی پیمایشی به سرزمینی كه هر دو كشور ادعای صلاحیت آن را دارند ، تنش بین كشورهای عضو اتحادیه اروپا یونان و تركیه به شدت افزایش یافت. این کشتی برای نقشه برداری از حفاری احتمالی نفت و گاز در منطقه بود.

اخبار مرتبط  دولت ایران علیه حمایت از پارلمان خود برای خاتمه بازرسی های بین المللی از سایت های هسته ای صحبت می کند - RT World News

آنکارا همچنین در مورد اکتشاف برای یافتن هیدروکربن در شرق مدیترانه با قبرس اختلاف دارد.

کریاکوس میتسوتاکیس ، نخست وزیر یونان روز پنجشنبه گفت ، اتحادیه اروپا باید تحریم های “معنی دار” را علیه ترکیه اعمال کند ، مگر اینکه آنکارا دارایی های دریایی خود را از مناطق مورد مناقشه در شرق مدیترانه بکشد.

“ما به گفتگو نیاز داریم ، اما وقتی با اسلحه دستگیر نمی شویم ،” او در یك مقاله كه در روزنامه های تایمز ، فرانكفورتر آلگماین زایتونگ و لوموند چاپ شده است ، نوشت. “آنچه امنیت و ثبات کشور من را تهدید می کند ، سلامتی و امنیت همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تهدید می کند.”

به گفته سخنگوی دولت یونان ، آتن قصد دارد سلاح بدست آورد ، نیروهای مسلح خود را تقویت کند و صنعت دفاعی خود را نوسازی کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *