N. کره جنوبی اعلام کرد اولین مورد مظنون کروناویروس و “حداکثر سیستم اضطراری” در واقع ممکن است به این مسئله بدتر شود – RT World News

توسط گابریلا برنال، تحلیلگر کره و بنیانگذار گزارش شبه جزیره ، وبلاگ در مورد امور کره. او مرتبا توییت در مورد کره شمالی و جنوبی gabrielabbernal

ممکن است مشکلات پس از ویروس کورون ویروس در کره شمالی بدتر از حد انتظار باشد پس از آنکه این کشور علناً اولین مورد مشکوک خود به Covid-19 و قفل کامل یک شهر را گزارش داد.

نبرد کره شمالی با Covid-19 روز یکشنبه هنگامی که کیم جونگ اون دستور اجرای آ “حداکثر سیستم اضطراری” پس از آنکه یک محافظت کننده علائم ویروس را که گفته می شود در 19 ژوئیه از مرز به کشور عبور کرده است ، هدفش مبارزه با کرونور ویروس قرار گرفت.

کیم همچنین دستور داد که شهر مرزی بزرگ کائسونگ کاملاً پلمپ شود زیرا اعتقاد بر این است که این محافظ از منطقه عبور کرده است.

بیشتر بخوانید

حتی اگر دولت فقط به یک مورد رسمی Covid-19 اشاره نکرده است ، این واقعیت که یکی از شهرهای بزرگ این کشور به طور کامل بسته شده است ، می تواند به طور بالقوه به شیوع بسیار بزرگتر از یک مورد منفرد و منزوی اشاره کند.

یکی دیگر از نشانه های داستان این است که تلاش های مداوم دولت در اجرای اقدامات مهار کننده coronavirus. مرزهای این کشور – از جمله شریک تجاری اصلی آن ، چین – ماه ها بسته باقی مانده است و گزارش هایی مبنی بر افزایش بازرسی های مرزی مکرر است که بخشی از اهداف دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس است.

ادامه بسته شدن مرزها به ویژه از آنجایی که ظاهراً منجر به عقب نشینی جدی برای اقتصاد شده است بسیار چشمگیر است. به ویژه ، آسیاپرس با استناد به منابع موجود در این کشور گزارش داد که چندین منطقه از کره شمالی شاهد افزایش سطح فقر کودکان بوده اند و افرادی که در اثر از دست دادن شغل خود مجبور به گدایی شده اند.

با توجه به اینکه اقتصاد کره شمالی به طور گسترده به تجارت با چین متکی است ، بسیار بعید است که بسته شدن مرزها برای مدت طولانی تر از حد لازم در جای خود باقی بماند. از آنجایی که این مرز هنوز بازگشایی نشده است ، باید فرض کنید که مقامات کره شمالی همچنان شاهد Covid-19 به عنوان یک تهدید بزرگ با ارزش موقت اقتصادی هستند.

با افزودن این فرض كه احتمالاً اوضاع كروناویو از مقیاس بزرگتر از یك مورد مشكوك است ، جلس Politburo است كه كیم جونگ اون در اوایل این ماه به ریاست آن برگزار شد. آن جلسه کاملاً متمرکز بر وضعیت coronavirus بود. در آن زمان ، کیم گفت كه این كشور توانسته است از ورود ویروس به قلمرو خود جلوگیری كند. با این حال ، وی همچنین تلاش های مهار کشور را به عنوان توصیف کرد “ماده وجود ملی”

فقط در اولویت های ملی در چنین جلساتی مورد بحث قرار می گیرد و آن اینکه کاملاً فقط روی یک موضوع متمرکز شود ، بیشتر بیانگر آن است. این خصوصاً با توجه به حضور کیم در این گردهمایی هنگامی که آمار رسمی تعداد افراد آلوده را به صفر رسانده است.

اخبار مرتبط  نماینده آمریکا در هلند پس از میزبانی "جمع آوری کمک مالی" برای حزب راستگرای در سفارت ، متهم به انتخاب انتخابات شد - RT World News

زمان اعلام اولین پرونده مشکوک نیز می تواند نقشی داشته باشد.

گزارش ها حاکی از آن است که این کشور ماهها با پرونده های Covid-19 سر و کار داشته است. بنابراین ممکن است که زمان بندی مربوط به عدم توانایی کشور در مقابله با مواردی باشد که در حال حاضر دارند. به دلیل بسته شدن مرزها ، کمبود دارو به احتمال زیاد به یک مسئله جدی تبدیل شده است و ممکن است کشور راه های درمانی برای بیماران را از بین نبرد. پیونگ یانگ ممکن است برای داشتن بهانه ای برای دریافت کمک های پزشکی خارجی تصمیم گرفته است این موضوع را علنی کند.

علاوه بر زمان بندی ، انتخاب پرونده برای عمومی کردن نیز چشم نواز است. از آنجا که گفته می شود اولین پرونده مظنون Covid-19 در کره شمالی از شخصی که از طریق کره شمالی و جنوبی از طریق کره شمالی به کشور عبور کرده است ، می تواند فرصتی برای پیونگ یانگ فراهم کند تا مقصر آینده احتمالی داخلی Covid-19 باشد. بحران در عوامل خارجی.
همچنین در rt.com
کیم جونگ اون پیام VERBAL را به Xi Xi ارسال می کند ، وی را به خاطر نبرد با Covid-19 ستایش می کندچنین اقدامی باعث می شود کشور بتواند آمار عمومی ویروس را به طور عمومی آغاز کند و احتمالاً از طریق سازمان بهداشت جهانی یا سازمان های غیر دولتی کمک دریافت کند. این به نوبه خود به کاهش بار اقتصادی در حال حاضر شدید که کشور در حال تحمل است ، کمک خواهد کرد.

علاوه بر این ، رئیس جمهور کره جنوبی ماه جائه پیش از این گفته بود که بحران کووید 19 می تواند باشد “فرصتی جدید برای همکاری بین کره ای باشد ،” بنابراین گسترش ویروس در شمال شمالی حتی ممکن است به نوعی تسکین لرزهای اخیر بین هر دو کشور را کاهش دهد.

این که آیا این نقص حقیقت پیدا می کند یا خیر ، به احتمال زیاد پرونده های Covid-19 در کره شمالی نه تنها وجود دارد بلکه در حال گسترش است. اگر این کشور ویروس را ضرب و شتم کند ، بدون شک به دنیای خارج احتیاج خواهد داشت. و این ممکن است دلیل دقیقی باشد که کیم در حال حاضر صحبت می کند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *