N.Korea می گوید سئول باید “به نفع” متهم به بهانه جستجو برای بدن مقام مقتول ، هشدار “اتفاق افتضاح دیگر”

پیونگ یانگ گفته است كه در حال سازماندهی جستجوی بدن برای جسد یك مقام كره جنوبی است كه توسط نیروهای كره شمالی كشته شد و از سئول خواست كشتی های جنگی خود را از منطقه خارج كند و هشدار می دهد كه شعله ور شدن می تواند به “حادثه” دیگری منجر شود.

در بیانیه ای که روز شنبه توسط آژانس دولتی کره شمالی ، KCNA انجام شد ، ملت گوشه نشین سئول را به ارسال ناوگان کشتی های جنگی به “عملی فرض می شود یک عملیات جستجو” برای یافتن جسد مقام شیلات کره جنوبی که در اوایل این هفته توسط نیروهای کره شمالی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

پیونگ یانگ گفت که “بسیاری از کشتی ها” ارتش کره جنوبی برای شرکت در این تلاشها از روز جمعه با نقض آبهای سرزمینی خود ، خاطرنشان کرد که ادعا شده است “نفوذ” میتواند منجر به .. شود “تشدید تنش” در منطقه

این هوشیاری لازم ما را بر می انگیزد زیرا ممکن است منجر به یک حادثه وحشتناک دیگر شود

این آژانس گزارش داد که کره شمالی آماده است تا عملیات جستجوی خود را برای بازیابی بقایای این مقام سازمان دهد ، و خاطرنشان کرد که در صورت بازیابی جسد از دریا ، ممکن است به سئول تحویل داده شود.

پیونگ یانگ با لحنی آشتی جویانه اضافه کرد که این کار طول کشید “اقدامات امنیتی ضروری تر” برای اطمینان “دیگر هیچ حادثه ای باعث از بین رفتن روابط اعتماد و احترام بین شمال و جنوب نمی شود” مانند آنچه منجر به مرگ کارمندان وزارت اقیانوس و شیلات کره جنوبی شد.
همچنین در rt.com
سئول “نظارت” را تقویت می کند و از پیونگ یانگ می خواهد که تحقیق مشترکی را در پی تیراندازی به مقام کره جنوبی آغاز کنداخبار مرتبط  تبلیغات ضد vaxx در فیس بوک ممنوع است زیرا پلت فرم رسانه های اجتماعی متعهد می شود واکسن ها را تبلیغ کند - اخبار جهانی RT

این حادثه خطر ایجاد گوه ای عمیق تر بین دولت های دو کره را در پی دارد ، و تلاش های مجدد دولت مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی برای اصلاح روابط با پیونگ یانگ را پیچیده می کند.

در اقدامی نادر ، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در اوایل هفته جاری برای این حادثه عذرخواهی کرد و آن را چنین توصیف کرد “اتفاقی که نباید بیفتد.”

این مقام 47 ساله هنگام بازرسی از آبهای نزدیک مرز ناپدید شد. در آنچه ارتش کره جنوبی گفت تلاش آشکاری برای عزیمت به شمال است ، گفته می شود که این مقام از قایق پریده و به آبهای کره شمالی می رود.

درباره اینکه پس از دستگیری این مرد توسط نیروهای کره شمالی چه اتفاقی برای او افتاده است ، گزارش های متناقضی وجود دارد. پیونگ یانگ می گوید كه این مقام هنگام تلاش برای فرار هنگام بازجویی به سمت وی ​​اخراج شده و دستگاه شناور سازی وی با رعایت دستورالعمل های ویروس كرونا سوزانده شده است. سئول ، اما ادعا کرد که بدن این مرد نیز می تواند به آتش کشیده شود.
همچنین در rt.com
کیم جونگ-اون از تیراندازی کره شمالی به مقام مفقود کره جنوبی – سئول بسیار متاسف استروز جمعه ، مون از کره شمالی درخواست کرد تحقیق کاملی در مورد این حادثه انجام دهد و از پیونگ یانگ درخواست کرد که با یک تحقیق مشترک موافقت کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *