NYTimes انگور ترش را در نوشتن “بازگشت پیروزمندانه” رئیس جمهور سابق بولیوی مورالس پس از کودتا لغو انتخابات تجسم می بخشد – اخبار جهانی RT

روزنامه نیویورک تایمز اصرار داشت که دولت منتخب سوسیالیست بولیوی ، رئیس جمهور پیشین اوو مورالس را در حالی که یک سال پس از تعقیب وی توسط کودتای مورد حمایت آمریکا ، از تبعید بازگشت ، اجتناب کرد ، هرچند رئیس جمهور و معاون اصلی وی زیر نظر وی خدمت می کردند.

رسانه های آمریکایی نارضایتی خود از نتایج انتخابات ماه گذشته را پنهان نکردند ، زیرا حزب MAS مورالس (جنبش به سوی سوسیالیسم) پس از یک سال حاکمیت نیمه استبدادی جناح راست قدرت را دوباره بدست آورد. MAS در هر دو مجلس پارلمان اکثریت را به دست آورد و گویا لوئیس آرس رئیس جمهور منتخب توسط مورالس به عنوان نامزد انتخاب شد.

اما در حالی که آرس و معاون وی دیوید چوكوهوانا به عنوان وزیر در دولت مورالس خدمت می كردند ، با این وجود تایمز تلاش كرد كه عدم حضور فیزیكی آنها را هنگام عبور رئیس دولت سابق از مرز زمینی از آرژانتین به بولیوی به عنوان نوعی بی احترامی ، رنگ آمیزی كند. در همان زمان ، خروجی ذکر کرد که زمین “گرد و غبار و یخ زده“و به کارهایی که دولت تازه انتخاب شده برای بازگرداندن سیاستهای MAS پس از تمایل کشور به دیکتاتوری – از جمله تغییر رنگ ساختمانهای دولتی ، به عنوان یک فیلم خنده دار پیشنهاد می کند ، اشاره کرد.

مورالس ، که متعهد شد پس از پیروزی آرس بازگردد و روز دوشنبه پس از لغو اتهامات تروریسم و ​​صدور حکم بازداشت علیه وی ، وعده خود را ادا کرد ، قصد خارجی ندارد که دوباره به دولت بپیوندد ، زیرا متعهد شده بود که به ریشه های خود در فعالیت های کارگری بازگردد. با این حال ، تایمز خاطرنشان کرد که وی همچنان رهبر اسمی MAS است ، حتی در حالی که آنها اشاره کردند که Arce با قول حکومت بدون دخالت رهبر طولانی مدت کمپین کرد.

اخبار مرتبط  هزاران نفر در حمایت از حریف لوکاشنکو پیش از انتخابات ریاست جمهوری ، در مینسکو حضور پیدا کردند - RT World News

برآورد تایمز ، بازگشت مورالس “احتمالاً وظیفه حاکمیت را پیچیده می کند“از Arce ، که به عنوان وزیر دارایی خدمت می کرد در حالی که سیاست های مورالس کشور را از”کم درآمد” به “درآمد متوسط ​​به پایین“توسط بانک جهانی تعیین شده است. در حالی که آرس اشاره کرده است که ممکن است ریاضت اقتصادی لازم باشد ، با توجه به رکود اقتصادی در جهان که به پشت همه گیری ویروس منجر شده است ، این سیاست های اقتصادی وی بود که موجب رونق نسبی کشور شد.

این روزنامه مجبور بود اعتراف کند که چند ثروتمند “معترضین” از جانب “منطقه مرفه شرقی سانتا کروز“که قول داده بود”ضربه“علیه دولت طرفدار مورالس ، هیچ مدرکی از تقلب در انتخابات سال 2020 ارائه نکرده است. در همین حال ، مورالس ، اولین رهبر بومی بولیوی ، به عنوان بخشی از بازگشت به خانه ، بیش از 1000 کیلومتر (625 مایل) در کوهستان سفر خواهد کرد ، و از مناطقی که در آن بسیار محبوب است عبور می کند – هرچند تایمز سعی داشت شعارهای محلی ها را کاهش دهد از “اوو اوو اوو“با ذکر بسیاری از آنها کشاورزان فقیر کوکا بودند.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور پیشین اوو مورالس به تبعید یک ساله پایان داد و به بولیوی بازگشتمورالس سال گذشته به مکزیک و از آنجا به آرژانتین پس از انتخابات فرار کرد “بی نظمی ها“رسانه های غربی با جنجال به کودتای نظامی منجر شدند. در حالی که تصمیم رهبر برای لغو محدودیت های دوره ای ممکن است چند مورد از ابروها را برانگیخته باشد ، دیوان عالی کشور اجازه این کار را داد و با مطالعه بعدی محققان موسسه فناوری ماساچوست در مورد انتخابات ، هیچ یک از کلاهبرداری های ادعا شده توسط سازمان ایالت های آمریکا (OAS) و واقعاً خاطر نشان كرد كه با توجه به معیارهای آن ، انتخابات خود آمریكا می تواند تقلبی تلقی شود.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *