O خوب است؟ تحقیقات جدید ، گروه خونی ، نقش اساسی در آسیب پذیری Covid-19 دارد – RT World News

تحقیقات تازه منتشر شده نشان می دهد گروه خونی یک شخص می تواند در آسیب پذیری Covid-19 نقش اساسی داشته باشد ، در حالی که افراد گروه O کمتر دچار اشکال می شوند در حالی که انواع A و AB بیشتر در معرض خطر هستند.

دو مطالعه مستقل که روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که گروه خونی O وقتی نوبت به ویروس کرونا می رسد نوعی پتو امنیتی است. مشخص شد کسانی که دارای این گروه خونی هستند کمتر به این بیماری مبتلا می شوند و همچنین در صورت بیماری احتمال ابتلا به عوارض شدید را کاهش می دهند.

با این حال ، افراد با نوع A و AB چندان خوش شانس نبودند ، زیرا دانشمندان دریافتند که بیشتر از افراد از دو گروه خون دیگر (O و B) رنج می برند. گروه های خونی با تعداد پروتئین های آنتی ژن و آنتی بادی تعریف می شوند. نوع O متداول ترین در سراسر جهان است.
همچنین در rt.com
دو ماه پس از راه اندازی “Sputnik V” پیشگام ، پوتین ثبت نام دومین واکسن روسی Covid-19 را اعلام کرد ، می گوید 3 در راه استیکی از این مطالعات توسط تیمی از محققان بیمارستان دانشگاه اودنس و دانشگاه جنوب دانمارک انجام شده است. آنها داده های ثبت بهداشت دانمارک را از بیش از 473000 نفر که برای Covid-19 آزمایش شده اند با یک گروه کنترل بیش از 2.2 میلیون نفر از جمعیت عمومی مقایسه کردند.

آنها با تجزیه و تحلیل داده های مختلف دریافتند که نتایج مثبت کمتری در بین گروه های خون O نسبت به سایر گروههای خون در سه گروه خون دیگر وجود دارد که در آنها میزان عفونت مشابه است.

“ما از مزیت یک گروه کنترل قوی برخوردار هستیم” دکتر توربن بارینگتون ، نویسنده اصلی ، از بیمارستان دانشگاه اودنس گفت. “دانمارک کشوری کوچک ، از نظر قومی و همگن با سیستم بهداشت عمومی و ثبت مرکزی برای داده های آزمایشگاهی است. بنابراین کنترل ما مبتنی بر جمعیت است و به یافته های ما پایه و اساس محکمی می بخشد. “

اخبار مرتبط  چه مرد خوبی! شهردار ایتالیا پیشنهاد می کند مجازات برای استفاده از ماسک صورت در صورت "غیرضروری" - RT World News
همچنین در rt.com
شورای بیرمنگام به طور تصادفی آزمایشات سواب ویروس کرونا را به دانشجویان در مناطق با خطر بالا می دهدمطالعه دوم شامل 95 نفر بود که به شدت با Covid-19 در ونکوور کانادا بیمار بودند. این مطالعه کشف کرد که بیماران گروه های خونی A و AB به احتمال زیاد به تهویه مکانیکی احتیاج دارند و این نشان می دهد که میزان آسیب دیدگی ریه در اثر ویروس بیشتر است. همچنین به دلیل نارسایی کلیه ، بیشتر به دیالیز احتیاج داشتند.

دانشمندان همچنین دریافتند كه افراد با گروه خونی A و AB به طور متوسط ​​بیش از افراد دو گروه خون دیگر در بخش مراقبت های ویژه (ICU) باقی می مانند. تیم کانادایی گفت که این ممکن است نشان دهنده سطح بالاتر Covid-19 باشد.

نویسنده اصلی دکتر Mypinder Sekhon ، از دانشگاه بریتیش کلمبیا ، گفت: “از اهمیت ویژه ای که همچنان به پیمایش همه گیر ادامه می دهیم ، در حال حاضر طیف گسترده ای از بازماندگان را که از قسمت حاد Covid-19 خارج می شوند ، داریم ، اما ما باید مکانیسم هایی را کشف کنیم که با استفاده از آنها طبقه بندی افراد با اثرات طولانی مدت را انجام دهد.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *