Sputnik V برای شما وجود ندارد! اتحادیه اروپا اصرار دارد فقط واکسن های Covid “تأیید شده” مجاز است پس از اینکه اوربان گفت مجارستان در حال مذاکره با روسیه و چین است – RT World News

بروکسل در پاسخ به اظهارات نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان مبنی بر اینکه بوداپست در حال مذاکره برای عکسبرداری با روسیه و چین است ، به کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه داده می شود که فقط از واکسن های رسمی Covid-19 مورد تأیید اتحادیه اروپا استفاده کنند.

“تردیدی نیست که هر واکسنی که در قلمرو اتحادیه اروپا در دسترس باشد و یا می تواند وجود داشته باشد باید هم از استانداردهای کیفیتی که برای این نوع محصولات در اتحادیه اروپا انتظار می رود و هم از مراحل تأیید پیروی کند.” اریک مامر ، سخنگوی کمیسیون اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه گفت ، در مورد نظرات Orban ، در حال انجام است.

اظهار نظرهای مامر در حالی که اوربان را به نام صدا نمی زد ، پس از آن بود که نخست وزیر مجارستان گفت بوداپست در حال صحبت با پکن و مسکو است و امیدوار است تا اوایل سال آینده دو تا سه واکسن مختلف داشته باشد.
همچنین در rt.com
مجارستان احتمالاً در ماه آوریل پیروزی خود را بر ویروس کرونا اعلام خواهد کرد – نخست وزیر اورباناولین محموله واکسن باید در ماه دسامبر یا ژانویه وارد شود و مجارستان قادر خواهد بود “اعلام پیروزی بر همه گیری” تا بهار سال آینده ، اوربان روز جمعه در یک مصاحبه رادیویی گفت.

به نظر می رسد که بروکسل به مجارستان اجازه چنین کاری را نمی دهد ، زیرا بلوک با AstraZeneca ، Sanofi-GSK و Johnson و Johnson موافقت نامه هایی را امضا کرده است. “واکسن های ایمن و موثر” پس از انجام آزمایشات بالینی ، در برابر ویروس قرار می گیرند.

“ما در حال مذاکره با شرکت های روسی یا چینی نیستیم ،” مامر اضافه کرد. “این استراتژی واکسن اروپا است. همه کشورهای عضو در این روند ثبت نام کرده اند. “

جانسون و جانسون در اواسط ماه اکتبر با استناد به یک دادگاه آزمایشات خود را متوقف کردند “بیماری غیرقابل توضیح” در یکی از شرکت کنندگان AstraZeneca همچنین آزمایشات خود را در مورد داوطلب بریتانیایی که دچار عوارض شده بود متوقف کرده بود ، اما آنها را دوباره شروع کرد حتی پس از مرگ یک داوطلب برزیلی در 20 اکتبر.
همچنین در rt.com
آیا حملات غرب به واکسن Covid-19 روسیه یک جنگ سرد علیه بشریت است؟روسیه اولین فردی در جهان بود که واکسن ویروس کرونا را ثبت کرد. این برنامه “Sputnik V” لقب گرفته است و بر اساس پلت فرم بردار آدنو ویروسی است که قبلاً مورد مطالعه قرار گرفته و ایمن در نظر گرفته شده است و در حال حاضر مراحل آزمایشی فاز سه را طی می کند. مسکو برای برنامه فهرست استفاده اضطراری سازمان بهداشت جهانی (WHO) درخواست کرده است ، که به شما اجازه می دهد تا واکسن را برای استفاده سریعتر تصویب کنید.

اخبار مرتبط  رئیس سپاه به ترامپ درباره قصاص هشدار می دهد اگر "موی سر ایرانی از بین برود" در حالی که تنش افزایش می یابد زیرا ایالات متحده تهدید به تحریم است - RT World News

بروکسل و واشنگتن ظاهراً به دلیل ایمنی به واکسن روسی اعتراض کرده اند. به نظر می رسد ایالات متحده نیز برای تحت فشار قرار دادن دولتها از “Sputnik V” به دولتها متکی بوده است. در 16 اکتبر ، سفارت ایالات متحده در کیف اعلام کرد که اوکراین “خرید روسیه نیست [Covid-19] واکسن ، که آزمایشات بالینی را برای ایمنی سپری نکرده است! “

بیشتر بخوانید: شرکای دولت هند با شرکت دکتر ردی برای حمایت از آزمایش واکسن کرونا ویروس Sputnik V روسیه

در همین حال ، رئیس جمهور فیلیپین رودریگو دوترته نسبت به شرکت های دارویی غربی ابراز بی اعتمادی کرده و آنها را به بودن متهم کرده است “همه چیز در مورد سود است.” دوترته گفت که برای خرید این واکسن از چین یا روسیه که مانیل آماده پرداخت آن بود ، به دنبال معامله خواهد بود.

پس از درخواست مقامات در کاراکاس به دلیل تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا که سیستم بهداشتی درمانی این کشور را ویران کرده است ، در اوایل ماه اکتبر حدود 2000 دوز واکسن روسی به ونزوئلا ارسال شد.
همچنین در rt.com
روسیه برای لیست اضطراری واکسن Sputnik V Covid-19 به WHO مراجعه می کند ، تصویب این امر سرعت توزیع جهانی فرمول را افزایش می دهداین ویروس که اولین بار در دسامبر سال 2019 در چین شناسایی شد ، به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت و سازمان بهداشت جهانی در مارس همه گیری اعلام کرد. تقریباً 45.5 میلیون نفر تاکنون آلوده شده اند که 1.18 میلیون مرگ به این ویروس مربوط است. بیشتر اروپا و ایالات متحده در تلاش برای کاهش سرعت گسترش ، و پیامدهای فاجعه بار اقتصادی در آن قفل شده اند.

مامر اتحادیه اروپا این موضوع را تأیید کرد “از برخی نقطه نظرات” واکسن های تولید شده در خارج از اتحادیه “ممکن است” برای توزیع در نظر گرفته شود ، اما از توضیح بیشتر خودداری کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *