TikTok از دادگاه می خواهد تا دستور واگذاری ترامپ را متوقف کند ، به عدم “بازخورد اساسی” استناد می کند – RT World News

TikTok در بیانیه ای اعلام کرد هنوز تصویب روشنی برای برنامه واگذاری خود از دولت ترامپ دریافت نمی کند. اگر این هفته مالکیت آن اصلاح نشود ، این برنامه در ایالات متحده ممنوع می شود.

ByteDance ، مالک چینی TikTok ، از دادگاه تجدیدنظر فدرال در واشنگتن خواسته است تا دستور ترامپ را برای فشار آوردن به فروش دارایی های TikTok در ایالات متحده تا روز پنجشنبه متوقف کند.

طبق دستورات اجرایی ترامپ ، TikTok به طور عملی از فعالیت در ایالات متحده منع می شود مگر اینکه مالکیت خود را تغییر دهد. مهلت انجام این کار ابتدا 20 سپتامبر تعیین شد و بعداً به 12 نوامبر منتقل شد.

سرانجام ByteDance موافقت کرد که در برنامه محبوب اشتراک ویدیو خود سهام را به غول محاسبات ابری مستقر در کالیفرنیا Oracle و زنجیره خرده فروشی Walmart مستقر در آرکانزاس بفروشد. در ماه سپتامبر ، ترامپ به خبرنگاران گفت که آنچه را که داده بود ، داده است “برکت” به معامله اما TikTok اکنون ادعا می کند که هنوز از تنظیم کننده مالی کشور ، کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) چراغ سبز نگرفته است.

در حدود دو ماه از زمان تأیید مقدماتی رئیس جمهور برای تأمین این نگرانی ها ، ما راه حل های مفصلی را برای نهایی کردن این توافقنامه ارائه داده ایم – اما در مورد چارچوب امنیتی و حریم خصوصی گسترده اطلاعات ما هیچ بازخورد اساسی نگرفته ایم.

با استناد به منابع ، CNBC گزارش داد كه TikTok فاقد آن بوده است “گفتگوی معنی دار” هفته ها قبل از دادخواست با CFIUS.

اخبار مرتبط  گزارش جدید ادعا می کند که تاکنون نیمی از منبع آب جهان به سرقت می رود - RT World News
همچنین در rt.com
Huawei در تلاش است تا بازار 5G اروپا را ممنوع کند ، با ممنوعیت “مبهم” سوئد مبارزه می کنداین شرکت به دادگاه گفت که خواستار تمدید 30 روز مهلت تغییر طرح مالکیت خود شده بود ، اما این اجازه داده نشد. تیک توک در بیانیه ای تأکید کرد که متعهد به همکاری با کاخ سفید است “برای حل مسائل مطرح شده ،” اما گفت که باید از حقوق خود دفاع کند و بیش از 1500 کارمند خود را در ایالات متحده محافظت کند.

ترامپ مدت هاست ادعا می کند که پکن با استفاده از برنامه هایی مانند TikTok و WeChat و همچنین غول مخابراتی چینی Huawei ، ایالات متحده را تهدید می کند تا به طور غیرقانونی داده ها را جمع آوری کرده و از آمریکایی ها جاسوسی کند. چین بارها این اتهامات را رد کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *