TikTok “ممنوع” از ممنوعیت معاملات ترامپ با شرکت مادر خود ، اقدام قانونی را تهدید می کند – RT World News

TikTok پس از آنكه رئیس جمهور آمریكا امضای دستورالعمل اجرایی را صادر كرد كه منع آمریكایی ها از معامله با شركت مادر این كشور را ممنوع كرده است ، از به اشتراک گذاشتن اطلاعات كاربری با دولت چین انكار كرد.

“ما از فرمان اجرایی اخیر ، که بدون هیچگونه روند موقت صادر شده ، شوکه شده ایم.” بستر رسانه اجتماعی در وب سایت خود نوشت. “نزدیک به یک سال ، ما در تلاش بوده ایم تا با حسن نیت با دولت آمریکا درگیر شویم تا یک راه حل سازنده برای نگرانی های بیان شده ارائه دهیم.”

در عوض آنچه با آن روبرو بودیم این بود که دولت هیچ توجهی به واقعیت ها نکرد ، شرایط توافق را بدون انجام مراحل قانونی استاندارد دیکته کرد و سعی کرد خود را وارد مذاکرات بین مشاغل خصوصی کند.

روز پنجشنبه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده دستورالعملی را امضا كرد كه طی 45 روز ممنوعیت برقراری معامله با آمریکایی چینی TikTok با شرکت مادر چینی ByteDance ، و همچنین با كنگلومرای چینی Tencent ، صاحب برنامه پیام رسان WeChat است. ترامپ تصریح کرد که این اپلیکیشن تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب می شود و شرکت ها را به جمع آوری داده های شخصی آمریکایی ها و اشتراک آن با دولت چین متهم می کند.
همچنین در rt.com
“یک عمل هژمونیک آشکار”: چین از ایالات متحده خواسته است در میان محدودیت های TikTok و WeChat ، “سیاسی” کردن روابط اقتصادی را متوقف کننداخبار مرتبط  سئول از Remdesivir داروهای ساخته شده در ایالات متحده برای درمان Covid-19 استفاده می کند ، و نسبت به دگزامتازون ژنریک احتیاط می کند - RT World News

TikTok این ادعاها را رد کرد و گفت که این دستور بر اساس است “گزارش های بدون نام” بدون استناد “ و “ترس از اینکه برنامه” ممکن است “برای کمپین های اطلاعاتی بدون هیچ گونه اثبات چنین ترسهایی استفاده شود.”“ما روشن کرده ایم که TikTok هرگز داده های کاربر را با دولت چین به اشتراک نگذاشته است ، و نه محتوا را به درخواست خود سانسور می کند.” در بیانیه آمده است.

ما تمام راه حل های درمانی موجود برای ما را دنبال خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که قاعده قانونی دور نمانده است و شرکت و کاربران ما با انصاف رفتار می شوند – اگر نه توسط دولت ، پس از آن توسط دادگاه های ایالات متحده.

اقدام علیه TikTok و WeChat در حالی صورت می گیرد که خصومت های ایالات متحده و چین در حال افزایش است و واشنگتن پکن را به استفاده از شرکت های متعلق به چینی برای جاسوسی برای شهروندان و اشخاص آمریکایی متهم می کند. چین بارها چنین ادعاهایی را رد کرده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *