to تعیین ریشه دقیق Covid-19 امکان پذیر نیست ، اما شواهد موجود در مورد منبع حیوانات – WHO – RT World News

در حالی که هنوز منشاء کروناویروس تأیید نشده است ، یافته های اولیه حاکی از آن است که در حیوانات سرچشمه گرفته است ، یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO) اندکی پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا نظریه آزمایشگاه ووهان را سوخت.

وی که از وی خواسته شده تا درمورد گزارش های اخیر رسانه های بزرگ آمریكا مبنی بر كشنده ناشی از آزمایشگاه شناسی در شهر چینی ووهان ، تاكشی كسای ، مدیر منطقه ای WHO در اقیانوس آرام غربی اظهار نظر كند ، در مورد گمانه زنی ها هشدار داد و گفت كه این حكم هنوز صادر نشده است. منشأ دقیق بیماری زا.

کسایی در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی روز سه شنبه گفت: “فکر می کنم در این مرحله تعیین منبع دقیق امکان پذیر نیست ، اما شواهد موجود نشان می دهد که منشأ آن از حیوانات است.” “بار دیگر ، بسیاری از محققان این موضوعات را مطالعه می کنند ، و ما شنیده ایم که این ممکن است از خفاش ها نشات گرفته باشد ، اما چگونه به انسان رسیده است که ما هنوز نمی دانیم.”

در این زمان ، ما هنوز نمی توانیم نتیجه بگیریم.

هفته گذشته ، فاکس نیوز و واشنگتن پست هر دو داستان را اجرا کردند ، که عمدتا بر اساس منابع دولت ناشناس ایالات متحده ساخته شده است ، و نشان می دهند که احتمال دارد این ویروس کورون ویروس از آزمایشگاه ووهان فرار کند. اگرچه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده از تأیید این نظریه کاملاً کوتاهی کرد ، اما او این حرف خود را به عقب انداخت “به نظر می رسد معنی دارد ،” و این که کاخ سفید اکنون در حال سؤال بود.

به نظر می رسد همه افراد گروه Covid-19 خود ترامپ در هیئت مدیره حضور ندارند. یکی از چهره های مهم ، دکتر آنتونی فاوسی ، این ادعا را رد کرده است و در یک جلسه توجیهی اخیر اصرار داشت که این ویروس نبوده است “ساخته دست بشر” و در عوض به طور طبیعی تکامل یافته است تا انسان را آلوده کند.
همچنین در rt.com
به نظر می رسد که تركیك ووهان از Covid-19 “كاری معقول و منطقی نیست” ، آب سرد را در توطئه “ویروس ساخته شده توسط انسان” خنك می كند.با این حال ، به عنوان درام و گمانه زنی در مورد چرخش همه گیر در عرصه سیاسی ، دانشمندان در تحقیق درباره منشأ ویروس سخت کار کرده اند ، با یک مطالعه اخیر توسط ژنتیک شناسان در دانشگاه کمبریج به این نتیجه رسیدند که ممکن است خیلی زودتر از گذشته به صحنه بیاید. فکر. در حالی که تعدادی از کارشناسان تخمین زده اند که اولین عفونت انسانی حدودی در ماه نوامبر یا دسامبر 2019 در نزدیکی یک بازار حیات وحش در ووهان رخ داده است ، محققان کمبریج معتقدند که شیوع این بیماری در واقع چند هفته قبل ، در سپتامبر آغاز شده است و ممکن است اصلاً در ووهان اتفاق نیفتاده باشد. اما در جاهایی در جنوب شهر مرکزی چین است. در حالی که متخصصان ژنتیک می توانند پاسخ های قطعی را ارائه دهند ، همچنان که تحقیقات ادامه می یابد ، رمز و راز دیگری کشف می شود و دانشمندان در حال ساخت مدل های ژنتیکی برای ردیابی ویروس به نقطه اصلی منشاء آن هستند.
همچنین در rt.com
نه “آزمایشگاه” و نه “بازار مرطوب”؟ مطالعه ادامه کمبریج نشان می دهد که شیوع Covid-19 ماهها زودتر و نه در ووهان آغاز شده استمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  تیم ارسال WHO به چین برای بررسی منشاء کروناویروس - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *