WATCH با درگیری جمعیت با پلیس ضد شورش و سر و صدا کردن ویترین فروشگاه ها ، اعتراضات ضد قفل داغ در سراسر ایتالیا فوران می کند – RT World News

تظاهرات هرج و مرج در چندین شهر ایتالیا روشن شده است ، جایی که بسیاری از معترضان در حالی که خواستار پایان دادن به قفل گسترده ویروس کرونا در کشور بودند ، در حال مبارزه با نیروی انتظامی و حمله به تجارت بودند.

دوشنبه شب حداقل در پنج شهر تظاهرات اعتراضی گزارش شد ، درگیری های فیزیکی در تورین و میلان ، دو مرکز بزرگ شهری ایتالیا در شمال ، که آخرین مورد از همه گیرترین آسیب دیده است.

برخی از تجمعات اعتراضی و خشونت متعاقب آن در تصاویری که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود ، از جمله درگیری در میلان که می دید تظاهرکنندگان در حالی که شعار می دهند بمب بنزینی را به سمت ماشین پلیس نزدیک می کنند ، می اندازند ، گرفته شده است. “لیبرتا!” (“آزادی!”) در افسران

معترضین همچنین هنگام راهپیمایی در خیابان های آغشته به باران ، شعله های آتش سوزی را به شدت روشن حمل کرده و آتش بازی را به راه انداختند.

صحنه ها از تورین نشان می داد که مردم معترض در میان هجوم گاز اشک آور پلیس در حال تجمع هستند ، برخی از آنها برای خرابکاری در ویترین فروشگاه ها از گروه بزرگتری جدا می شوند.

گفته می شود که یک فروشگاه گوچی نیز در شهر مورد هجوم قرار گرفته است ، در حالی که آتش های کوچک در جای دیگر روشن شده است.

با این حال ، تجمعات محدود به شمال ایتالیا نبود ، زیرا اقدامات از جنوب به لچه و ناپل نیز آغاز شد ، در حالی که همچنین یک راهپیمایی در Treviso ، 24 مایل (24 کیلومتری) شمال ونیز نیز مشاهده شد.

این اعتراضات بلافاصله پس از آنکه دولت ایتالیا روز یکشنبه اقدامات قفل در سراسر کشور را تمدید کرد ، با وضع قانون منع رفت و آمد در ساعت 6 عصر به بارها و رستوران ها هنگام بستن استخرهای شنای عمومی ، سالن های ورزشی و سینماها در جریان بود. برخی از مناطق نیز مقررات منع رفت و آمد خود را اعمال کرده اند – از جمله لومباردی و پیدمونت ، به ترتیب میلان و تورین – با استناد به گفته برخی از کارشناسان بهداشت “موج دوم” شیوع ویروس کرونا.

اخبار مرتبط  محققان ریتم پالس را از 600 میلیون سال نوری فوق العاده BLACK HOLE BLACK کشف کردند - RT World News

در حالی که شهروندان به طور عمده دور اولیه خاموش کردن را در بهار رعایت می کردند ، اقدامات جدید با واکنش فوری روبرو شد ، زیرا ساکنان محدودیت ها را برچسب می زنند که مشاغل کوچک و کوچک برای زنده ماندن تلاش می کنند ، و در اولین قفل ضرب و شتم. در تلاش برای رفع نگرانی های آنها ، دولت گفت كه برای كمك به مشاغل آسیب دیده از سیاست های جدید ، كه حداقل تا 24 نوامبر ادامه خواهد داشت ، بسته امدادی را ارائه می دهد.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، ایتالیا بیش از 542000 عفونت ویروس کرونا و در مجموع نزدیک به 38000 مرگ داشته است. در طول بهار ، این کشور به عنوان کانون اصلی Covid-19 در جهان شناخته شد و اولین کسی بود که قفل ملی را اعمال کرد ، و در حالی که شیوع آن در ماه های گرم تابستان کمرنگ شد ، موارد جدید در ماه اکتبر سر به فلک کشید و بیش از 21000 عفونت در روز یکشنبه گزارش شد تنها. با این حال ، کشته شدگان شاهد افزایش مشابهی نبوده اند و بسیار پایین تر از حد بالای ماه مارس و آوریل بوده اند.
همچنین در rt.com
“ما تمام تلاش خود را برای جلوگیری از قفل شدن دوم انجام خواهیم داد”: ایتالیا محدودیت های جدید Covid-19 را در میان رشد پرونده روزانه با رکورد بالا اعمال می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *