WHO – اخبار جهانی RT می گوید اجازه دادن ویروس کرونا برای “مصونیت گله” آزاد نیست

سازمان بهداشت جهانی نسبت به ایده اجازه دادن به Covid-19 به سادگی در جامعه هشدار داده و این رویکرد “مصونیت گله” برای مبارزه با همه گیری را “غیراخلاقی” خوانده است.

“در طول تاریخ بهداشت عمومی هرگز از مصونیت گله به عنوان یک استراتژی برای پاسخ به شیوع استفاده نشده است ، چه رسد به یک بیماری همه گیر” دکتر تدروس گبریزوس ، رئیس سازمان بهداشت جهانی ، روز دوشنبه در یک جلسه توجیهی مجازی گفت: “غیراخلاقی”

تدروس افزود كه مصونيت گله نسبت به ويروس معمولاً زماني بدست مي آيد كه اكثريت تقريباً جمعيت – 80 درصد در مورد فلج اطفال – واكسين شوند ، نه اينكه عمداً آلوده شوند.
همچنین در rt.com
احتمال مرگ شما از Covid-19 وجود دارد؟ اگر سالم و زیر 65 سال هستید ، رفت و آمد روزانه 40 مایل با ماشین به احتمال زیاد شما را خواهد کشت“اکثریت قریب به اتفاق مردم در اکثر کشورها همچنان به این ویروس حساس هستند” او گفت ، اضافه کرد که وی افزود: اجازه دادن به یک ویروس خطرناک که ما کاملاً درک نمی کنیم آزاد شود کاملاً غیراخلاقی است. این یک گزینه نیست. “

سخنان تدروس چند روز بعد از سخنان دکتر دیوید نابارو ، سازمان بهداشت جهانی ، به رهبران جهان درباره استفاده از قفل قفل هشدار داد “روش کنترل اولیه” علیه ویروس

Nabarro توضیح داد که قفل کردن فقط سیستم های مراقبت های بهداشتی را به زمان می پردازد “سازماندهی مجدد ، تجدید سازمان ، [and] منابع خود را متعادل کنید ، “ و پیامدهای اقتصادی فاجعه باری به بار می آورد که فقر و نابرابری را در جامعه بدتر می کند.

WHO همیشه مخالف قفل شدن نبود ، اما در ابتدای همه گیری هشدار داد که ، مگر اینکه با سیستم های مناسب انزوا و ردیابی تماس همراه باشد ، آنها فقط ویروس را متوقف می کنند. علاوه بر این ، سازمان در مورد محدودیت سفر در ژانویه و فوریه توصیه کرده است.

اخبار مرتبط  مرد از BEDSHEET ROPE در تلاش برای فرار از تاسیسات قرنطینه اوکلند کوید -19 استفاده می کند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
با یک بررسی علمی از علم پشت قفل نتیجه گیری می شود که این خطا بوده است و باعث مرگ بیشتر Covid-19 خواهد شدبا این حال ، قفل شدن موضعی یکی از ابزارهایی است که در حال حاضر برای تلاش برای دستیابی به ویروس سریعاً درحال استفاده استفاده می شود. روز دوشنبه در انگلیس ، بوریس جانسون ، نخست وزیر ، از یک سیستم سه لایه محدودیت های محلی ، وابسته به میزان آلودگی در مناطق مختلف ، داد ، در حالی که دولت فرانسه هفته گذشته اعلام کرد که برخی از محدودیت های محلی حداقل تا پایان ادامه خواهد داشت در ایرلند ، متخصصان بیماری به مردم هشدار داده اند که دوبلین ممکن است سالها در حصر باشد ، اگرچه مشاوران رسمی هنوز چنین اظهارات جسورانه ای نکرده اند.

هر چند همه از یک رویکرد پیروی نکرده اند. در سوئد ، دولت هرگز قفل محكومیتی را اجرا نكرد و در حالی كه موارد در هفته های اخیر رو به افزایش است ، اما مرگ و میرها بسیار كم است و از جمعه گزارش نشده است. با این حال ، در ابتدای شیوع همه گیری ، مرگ و میر در سوئد زیاد بود ، که بیشترین آنها در خانه های سالمندان رخ داد.

در سراسر جهان ، نزدیک به 38 میلیون مورد Covid-19 ، همراه با بیش از یک میلیون مرگ ثبت شده است. ایالات متحده با 7/7 میلیون و نزدیک به 215 هزار مورد بیشترین آمار و مرگ و میر را در جهان مشاهده کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *