WHO از “حمله حملات سایبری” شکایت می کند زیرا تایوان این کشور را به سانسور آنلاین متهم می کند – RT World News

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که پس از “هرزنامه” گرفتن از اظهار نظرهای متهم به سیاست ، به ممنوعیت کلمات “تایوان” و “چین” در صفحات رسانه های اجتماعی خود متوسل شد.

آژانس بهداشتی سازمان ملل مورد هدف قرار گرفت “حمله حملات سایبری توسط فعالان آنلاین به تعدادی از موضوعات بحث برانگیز ، با استفاده از کلمات کلیدی مانند” تایوان “و” چین “،” این سازمان در بیانیه ای گفت.

این گزارش اضافه کرد که تیم رسانه های اجتماعی WHO “فیلترهای محتوا” را روشن کرد زیرا هجوم نظرات سیاسی باعث می شد افرادی که برای گفتگو در مورد مسائل بهداشتی به سیستم عامل های اجتماعی آن می آیند ، مانع شوند.

WHO از فیلترها دفاع کرد “اقدامی عملی که منعکس کننده قضاوت ارزشی یا هیچ سیاستی نباشد” سازمان هدف کمک به مردم بود “از طریق حملات سایبری ، از جمله توسط رباتها ، اسپم نشوید” این گزارش افزود ، ممنوعیت کلمات “تایوان” و “چین” از آن زمان لغو شده است.

برای سالها ، ورود تایوان به سازمان جهانی بهداشت به دلیل اینکه چین این کشور را بخشی از خاک خود می داند ، ممنوع است. روز دوشنبه ، کشور جزیره مجاز به شرکت در جلسه نهاد اصلی تصمیم گیری WHO نبود.
همچنین در rt.com
وزارت دفاع چین گفت ، ایالات متحده باید بلافاصله تماس نظامی با تایوان را متوقف کرده و طرح فروش اسلحه را لغو کنداخبار مرتبط  سئول اعتراض ژاپن نسبت به برنامه ترامپ مبنی بر درج کره جنوبی در G7 - RT World News را رد کرد

به گفته رسانه های تایوانی ، سیاستمدار محلی چن پو وی روز پنجشنبه متوجه مسدود شدن کلمه “تایوان” در بخش نظرات زیر ویدیوی پخش مستقیم فیس بوک از رویداد WHO شد.

کاربران رسانه های اجتماعی تایوانی همچنین کشف کردند که عباراتی مانند “ویروس چین” ، “ویروس ووهان” و “تایوان می تواند کمک کند” – شعاری که دولت در تلاش برای پیوستن به WHO در میان بیماری همه گیر Covid-19 استفاده کرده است – نیز مسدود شده است.

آنها سپس روشهای مختلف هجی را امتحان کردند تا فیلترهای محتوا را دور بزنند و نظرات عصبانی خود را برای سازمان جهانی بهداشت اعلام کردند.

نماینده تایوان در ایالات متحده ، هسیائو بی خیم ، منع استفاده از برخی کلمات را محکوم کرد “سانسور”

“ما می خواهیم نارضایتی و نارضایتی خود را از تلاش WHO برای پاک کردن تایوان ابراز کنیم!” وزارت خارجه کشور در فیس بوک نوشت.

سخنگوی وزارت جوآن او ادعای دست داشتن در حملات سایبری را رد کرد. “آنها فقط افرادی هستند که پیامهایی برای حمایت از تایوان ، از جمله متحدان ما ارسال می کنند” او به رویترز گفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *