WHO می گوید ، نگه داشتن مرزها برای مدت طولانی “تقریبا غیرممکن” است ، زیرا کشورها از سنبله Covid-19 می ترسند – RT World News

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی ، بسته نگه داشتن مرزهای بین المللی بیش از حد طولانی Covid-19 به سختی ممکن خواهد بود. اظهارات آن در حالی صورت می گیرد كه در بعضی از كشورها ویروس می شود و موج ترس از موج دوم را ایجاد می كند.

Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل WHO خاطرنشان كرد: اقدامات اساسی محافظتی پوشیدن ماسك و حفظ فاصله اجتماعی است. وی از کانادا ، چین ، آلمان و کره جنوبی بخاطر دستاوردهای چشمگیر خود در مقابله با بیماری همه گیر به دلیل پیروی دقیق از قوانین ، قدردانی کرد.

در همین حال ، یکی دیگر از مقامات سازمان بهداشت جهانی ، نگاه داشتن مهر و موم شده جهان به مدت طولانی مدت را بسیار دشوار می داند.

“این تقریباً غیرممکن است كه كشورهای خاص بتوانند مرزهای خود را برای آینده قابل پیش بینی بسته نگه دارند.” مایک رایان ، رئیس برنامه اضطراری WHO گفت.

اقتصاد باید باز شود ، مردم باید کار کنند ، تجارت باید از سر گرفته شود.

این مقامات اظهارات خود را پس از بازگرداندن دولت انگلیس در قرنطینه 14 روزه برای مسافرانی که از اسپانیا به انگلیس بازگشتند ، بیان کردند.

افزایش اخیر در موارد جدید Covid-19 پشت تصمیم عجولانه لندن مبنی بر حذف کشور از لیست امن بود.
همچنین در rt.com
بدنه هواپیمایی بین المللی “سفر قرنطینه پتو را به طور یک جانبه تصمیم بریتانیا” بریتانیا به مسافران از اسپانیا هلاک می کنداخبار مرتبط  زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر در سواحل شیلی رخ داد

در آخر هفته ، مقامات بریتانیا – بدون هشدار پیشرفته – برای قرنطینه برای گردشگرانی که از اسپانیا باز می گردند ، دوباره قرنطینه کردند. این تغییر غیرمنتظره باعث ایجاد هرج و مرج در فرودگاه های انگلیس و اضطراب در بین بازگشت مسافران تعطیل شد. با این حال ، دولت گفت که درست است زیرا مجبور است سریع در مقابل خطرات ظهور واکنش نشان دهد.

پس از تسکین کوتاه در اواسط تابستان ، بسیاری از کشورها در حال تصمیم گیری مجدد سیاست های سختگیرانه تر در برابر ضد ویروس هستند زیرا تعداد موارد تایید شده در هفته های اخیر در سراسر جهان دوباره افزایش یافته است.

اتحادیه اروپا تصمیم گرفت از تاریخ 1 ژوئیه محدودیت های مسافرتی را برای 15 کشور غیر اتحادیه اروپا برداشته شود ، در حالی که کشورهایی مانند روسیه ، ، هند و برزیل – همه روزانه هزاران نفر از عفونت های جدید – از امنیت خارج شدند.

کشورهای خارج از اتحادیه اروپا همواره در تلاش نیستند مرزهای خود را باز کنند. روسیه به نوبه خود تاکنون اجازه مسافرت هوایی به خارج از کشور را فقط به انگلستان ، ترکیه و تانزانیا (از اول اوت) آغاز کرده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *