WHO هشدار می دهد سال دوم جنگ Covid-19 حتی “سخت تر” نسبت به سال اول است – RT World News

سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داده است ، در حالی که پویایی انتقال در حال انجام نشان می دهد که جهان برای یک سال حتی سخت تر از جنگ Covid-19 باید آماده شود ، در حالی که این بیماری به “طوفان کامل” در اروپا و ایالات متحده تبدیل شده است.

“ما در حال گذراندن سال دوم این هستیم ، حتی ممکن است با توجه به پویایی انتقال قدرت و برخی از مواردی که شاهد آن هستیم ، سخت تر شود.” مایک رایان ، رئیس فوریت های بهداشتی WHO ، در جریان پخش جلسه پرسش و پاسخ گفت برخط روز چهارشنبه

به دنبال افت موارد جدید گزارش شده در فصل تعطیلات ، این تعداد است “برداشتن” این مقام ارشد اعتراف کرد – و تصویر کلی امیدوار کننده به نظر نمی رسد.

سخنان رایان توسط ماریا ون کرخوو ، سرپرست فنی WHO برای برنامه اضطراری بهداشت ، تکرار شد. “پس از تعطیلات ، در برخی از کشورها وضعیت قبل از بهتر شدن بسیار بدتر خواهد شد” او هشدار داد.
همچنین در rt.com
تقریباً نیمی از کارکنان بیمارستان انگلیسی در ICU های مبتلا به Covid-19 دچار اضطراب ، افسردگی و PTSD هستند – مطالعه“هفته گذشته ، ما پنج میلیون مورد در سراسر جهان و 85000 مورد مرگ داشتیم ،” رایان گفت ، افزود که تمام مناطق جنوب شرقی آسیا در موارد جدید Covid-19 افزایش یافته است. وی خاطرنشان کرد ، وضعیت اروپا و قاره آمریکا به ویژه نگران کننده به نظر می رسد.

“منطقه قاره آمریکا هنوز بیش از نیمی از همه را در نظر گرفته است [Covid] بیماری های جهانی و 45 درصد از مرگ های جدید “ رایان گفت ، و افزود که اروپا “هنوز هم بیش از یک سوم موارد جدید را تشکیل می دهد.” مقام WHO خاطرنشان کرد: شیوع این بیماری با زمان موج دوم که به “طوفانی کامل” برای کشورهای اروپایی و ایالات متحده تبدیل شده ، بیشتر تشدید شده است.

در نیمکره شمالی ، به ویژه در اروپا و آمریکای شمالی ، این نوع طوفان کامل این فصل را دیده ایم: سرما ، رفتن افراد به داخل ، افزایش اختلاط اجتماعی و ترکیبی از عواملی که باعث انتقال بیشتر در بسیاری از کشورها شده است.

سویه های جدید و قابل انتقال Covid-19 نیز در حال حاضر در حال گردش هستند و در رانندگی انتقال ویروسی نقش دارند.

اخبار مرتبط  هند تهدید به "اقدام قهری" علیه آمازون به دلیل امتناع از حضور در هیئت دولت در مورد حفاظت از داده ها - RT World News

“ترکیبی از عوامل در نیمکره شمالی وجود دارد که نیاز به توجه فوری دارد” رایان گفت
همچنین در rt.com
دانشمندان استرالیایی خواستار مکث در استفاده از واکسن AstraZeneca به دلیل نگرانی در مورد اثربخشی هستند ، به جای آن Pfizer یا Moderna را پیشنهاد دهیدبه گفته دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد موارد Covid-19 در سطح جهانی از 92 میلیون نفر فراتر رفته است ، در حالی که تعداد کل مرگ های مرتبط با Covid-19 از 1.97 میلیون نفر گذشته است. ایالات متحده همچنان آسیب دیده ترین کشور است و پس از آن هند و برزیل قرار دارند.

هشدار WHO همچنین در حالی اعلام شد که انگلیس ، که در رده پنجم پس از روسیه قرار دارد ، در فهرست آسیب دیده ترین کشورها گزارش کرده است که روزانه بدترین تلفات خود را 1564 نفر اعلام کرده است. این رقم بر اساس معیارهای رسمی مرگ و میر در طی 28 روز پس از آزمایش مثبت ، کل مرگ و میر انگلیس را به 85000 نفر افزایش می دهد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *