WHO هشدار می دهد که بیماری همه گیر ویروس کرونا می تواند منجر به عقب نشینی جدی برای مبارزه جهانی با سل شود – RT World News

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده است كه كشورها به دلیل بحران سلامتی ناشی از كرونا در تشخیص و درمان بیماری سل (سل) موفق نیستند و هشدار می دهد موارد بیماری سل تا زمانی كه اقدامات فوری انجام نشود ، می تواند افزایش یابد.

ادامه مطلب

WHO در گزارش سالانه سل خود اعلام کرد ، برنامه هایی که برای کمک به ریشه کن کردن بیماری رنج می برند ، زیرا حاوی Covid-19 برای بسیاری از کشورها به یک اولویت اصلی تبدیل شده است. این گزارش نشان داد که سل در سال 2019 حدود 1.4 میلیون نفر را کشته است ، این رقم تقریباً مشابه 1.5 میلیون مرگ ثبت شده در سال 2018 است.

تخصیص مجدد منابع و پرسنل پزشکی برای مبارزه با ویروس کرونا باعث می شود که سل در برخی از کشورها شاهد احیای مجدد آن باشد.

اخبار مرتبط  علی رغم FOMO خود ، برای کریسمس در خانه بمانید ، زیرا "چند ماه فداکاری دیگر" در پیش است ، عالی ترین مقام WHO در اروپا خواستار - RT World News

“اگر بخواهیم اهداف خود را برآورده کنیم ، سریعاً به اقدامات سریع نیاز داریم” Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل WHO در بیانیه ای در مورد نتیجه گیری گزارش گفت.

یک کارشناس سیاست از گروه خیریه پزشکان بدون مرز هشدار داد که پیشرفت در برابر این بیماری کشنده وجود داشته است “بسیار ناخوشایند” اضافه کرد که بود “دلسردکننده” که دولتها در مورد مقابله با سل عقب افتاده اند.

مبارزه جهانی با ویروس کرونا منجر به پیامدهای بالقوه فاجعه باری شده است. دیوید بیسلی ، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در سازمان ملل (WFP) ، در ماه آگوست هشدار داد که توقف اقتصادی در سراسر جهان پس از شیوع می تواند منجر به “قحطی با نسبت کتاب مقدس”.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *