WHO پس از صدور مجوز اضطراری ایالات متحده از درمان پلاسما Covid-19 هشدار می دهد – RT World News

سازمان بهداشت جهانی (WHO) با احتیاط نسبت به استفاده از پلاسما بیماران کروناویسی بهبود یافته برای درمان ویروس ، هشدار داده است که تمام شواهد موجود برای اثبات این کار در واقع هنوز از “کیفیت بسیار پایین” برخوردار است.

روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری ، سومیا سوامیناتان ، رئیس دانشمند WHO ، به شک و تردیدهای مربوط به این درمان افزود ، که اخیراً توسط مقامات بهداشت ایالات متحده برای مقابله با ویروس مخوف تأیید شده است.

“تعدادی کارآزمایی بالینی در سراسر جهان انجام می شود که به دنبال پلاسمای احتقان در مقایسه با استاندارد مراقبت هستند.” سوامیناتان گفت.

فقط تعداد معدودی از آنها در واقع نتایج موقت را گزارش داده اند … و در حال حاضر ، این هنوز شواهدی با کیفیت بسیار پایین است.

روز یکشنبه ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مجوز اضطراری را برای استفاده از پلاسما احتقان شده برای معالجه بیماری صادر کرد. FDA آن را به عنوان یک توصیف کرد “نوید” درمان ، با بیان اینکه مزایای چنین فرایندی است “بیشتر از خطرات” ممکن است مطرح شود

اخبار مرتبط  پکن ادعا می کند هیچ نظامی هندی در طول مرز چین کشته نشده است ، در میان گزارش های کشته شده سرباز کماندو - اخبار جهانی RT

رئیس جمهور دونالد ترامپ با تصویب از این تصمیم ، با اطمینان خاطر نسبت به آن اطمینان خاطر بیشتری پیدا کرد و به مردم اطمینان داد که استفاده از پلاسما کاملاً مناسب است “بی خطر.”

“FDA تصمیم مستقیمی را مبنی بر اینکه ایمنی و بسیار مؤثر درمان است ، تعیین کرده است.” ترامپ ادعا كرد.
همچنین در rt.com
ترامپ از عملکرد “سرعت پیچیده” تقدیر می کند ، زیرا FDA مجوز اضطراری را برای درمان “احتقان پلاسما” برای Covid-19 صادر می کندبراساس آخرین آمارهای دانشگاه جان هاپکینز (JHU) ، ایالات متحده با بیش از 5.7 میلیون مورد و حدود 176،000 کشته شدنی در کشور که به سختی در معرض تاج ویروس قرار دارد ، باقی مانده است. در سطح جهان ، ویروس بیش از 800000 نفر را کشته است ، در حالی که تقریبا 23.5 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *